Wypełnij wniosek online

Wypełnij formularz ze swoimi danymi personalnymi odnośnie pobytu

Dokonaj płatności


Dokonaj wpłaty wadium na odpowiednie konto bankowe

Odbierz pocztą email decyzje

Odbierz decyzję odnośnie pobytu poprzez adres email.

Wiza do Wietnamu – wymagania

W spisie państw, które wskazane jest odwiedzić w celach turystycznych znajduje się Wietnam. To kraj posiadający więcej niż dziewięćdziesiąt milionów mieszkańców. Jest piętnastym państwem na Ziemii odnśnie populacji. Wietnam jest państwem leżącym w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem i Kambodżą. Kraj ten jest nieco większy od Polski.

Należałoby wiedzieć jakie ciekawostki kryje w sobie Wietnam. Pierwsza z nich to fakt, że znajduje się w tej okolicy znaczna liczba motorów. Większość rodzin posiada ich po parę sztuk. W środku dnia w miastach jest nadzwyczaj spokojnie, dlatego że po obiedzie obywatele Wietnamu mają w zwyczaju ucinać sobie drzemkę.

Kiedy udamy się do Wietnamu, to nie bądźmy zaskoczeni, podczas gdy tubylcy będą nas wypytywać o wiek, stan cywilny a także narodowość. Ponieważ są to standardowe pytania zadawane cudzoziemcom. Podróżnicy, jak i wszyscy pozostali mogą w wietnamskich restauracji napić się mrożonej herbatki podawanej nieodpłatnie.

Do innych ciekawostek należy to, iż 3/4 Wietnamczyków posiada identyczne nazwisko, jakie jest także imieniem. Podczas gdy oglądaliśmy filmy o Wietnamie nie uszło napewno naszej uwadze fakt, że jest w tym miejscu dużo zwierząt. Towarzystwo egzotycznych zwierząt, to pewien z powodów, dla jakich turyści podróżują do owego azjatyckiego kraju. Napotkać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, opóźniające, nosorożce, węże poza tym wiele innych gatunków.

Wietnam, to również miejsce słynące ze monumentalnych budowli a także świątyń. To państwo dla nas egzotyczne i wobec tego nie wiadomo czego oczekiwać. Uprzednio, gdy myśleliśmy o tym kraju, to do głowy przybywa nam jedno powiązanie – Wietnam wojna. Obecnie już tak nie kojarzymy tego odległego od Polski państwa.

Ci którzy już podróżowali w to miejsce sądzą, że można się w nim zakochać. Przede wszystkim jest to bardzo rozciągnięty kraj. Obszar Wietnamu obejmuje przeszło trzysta trzydzieści kilometrów kwadratowych. Państwo to dzieli się na 58 prowincji. Wietnam jest krajem w dużej mierze rolnym. Uprawia się tu nie tylko ryż, ale również herbatę, tytoń, ananasy, a także kawę. Jest to drugi kraj na świecie zaraz po Brazylii w branży uprawiania kawy.

Dowiedz się więcej:
vietnam visa for us citizens .

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *