Wypełnij wniosek online

Wypełnij formularz ze swoimi danymi personalnymi odnośnie pobytu

Dokonaj płatności


Dokonaj wpłaty wadium na odpowiednie konto bankowe

Odbierz pocztą email decyzje

Odbierz decyzję odnośnie pobytu poprzez adres email.

Wiza do Indii oraz przydatne informacje

Symbole Indii

Jednym z najbardziej znanych narodów świata są Indie. Jest to państwo położone w Azji Południowej. Jest siódmym co do wielkości państwem na świecie. Jego przestrzeń to 3 287 590 km2 . Indie to także 2 na świecie kraj, który posiada największą liczbę mieszkańców. Faktyczna liczba mieszkańców Indii to 1 316 896 000, z kolei gęstość zaludnienia wynosi 390 osób/km2.
Jednymi z większych miast Indii są Mombaj, Delhi, Bangaluru lub Kolkata.

Flaga Indii

Indie flaga, reprezentująca ten kraj jest w barwach: szafirowym, białym i dodatkowo zielonym. Kolory tego typu konotują odwagę i poświecenie, prawdę i pokój, religijność, rozrodczość i waleczność. Po środku flagi widnieje tzw. dharma-czakry – okrąg prawości i praworządności. Cała flaga określana jest Tirangą.

Godło Indii

Kolejnym znakiem Indii jest godło – rzeźba prezentująca kwiat lotosu. Skonstruowana jest ona z posągów czterech lwów, które konotują cztery szlachetne prawdy buddyzmu. Figury te postawione są tyłem do siebie.

Język Indii

Językiem podstawowym w Indiach jest hindi a także język angielski. Rodowici mieszkańcy tego kraju posługują się również językami należącymi do danego rejonu. Jest ich ogółem 21.

Indie – religia

Indie religia, jaka panuje na terenie państwa to hinduizm. Podstawowymi przekonaniami tej religii jest przeświadczenie w to, że człowiek i jego los związany jest kurczowo ze wszechświatem. Każdy człowiek doświadcza wędrówkę dusz i odradza się w kolejnych uosobieniach. Określane jest to mianem reinkarnacji.

Indie zalicza się za jedne z najbardziej zróżnicowanych powierzchniowo państw. Konfiguracja teremu jest nadzwyczaj różnorodna. Na północy zlokalizowane są pasma Himalajów, z kolei na zachodzie rozciągają się nadmorskie doliny. Dominującym klimatem Indii jest klimat zwrotnikowy przedzielony na kilka podklimatów. Związane jest to z przestronnym terenem, który zajmuje ten kraj.

Złoża naturalne – Indie

Głównymi bogactwami naturalnymi Indii są: węgiel kamienny, ropa naftowa czy rudy żelaza.
Indie posiadają również bardzo odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę. Przewóz lotniczy i dodatkowo kolejowy jest niezmiernie dobrze rozpowszechniony a także udoskonalany z roku na rok. Istotnym składnikiem gospodarki Indii jest również przewóz wodny.

Więcej informacji:
visa india.

Podróż do Indii – wiza, język, ludność

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *