Wypełnij wniosek online

Wypełnij formularz ze swoimi danymi personalnymi odnośnie pobytu

Dokonaj płatności


Dokonaj wpłaty wadium na odpowiednie konto bankowe

Odbierz pocztą email decyzje

Odbierz decyzję odnośnie pobytu poprzez adres email.

Sri Lanka – przewodnik turystyczny

Sri Lanka stolica:

Sri Lanka jest to państwo , które leży na wysepce Cejlon. Należy ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego kraju jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Liczba rezydentów tego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach ówczesnej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Taki kraj ma bardzo wiele do zaprezentowania podróżującym. Śliczne hotele, dobre rarytasy i co najistotniejsze to bezlik punktów do zwiedzania. Jednym z tych miejsc jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Ogromnie ciekawa budowla, którą trzeba zobaczyć o zachodzie słońca, wówczas gdy tutejsi ludzie, którzy są ubrani w białego koloru szaty przybywają z instrumentami perkusyjnymi, i uświetniają dzwiękami bębnów kiedy monument Buddy jest obnażany.

Następną atrakcją jest kopalnia szafirów. Na Sri lance jest masa kopalni, ponieważ lokalni tubylcy wypatrują kamieni szlachetnych, niebacząc na ryzyko, czyhające na nich na każdym kroku. Rozrywka dla przyjezdnych, którzy kochają dreszczyk adrenaliny na własnej skórze.
Kolejna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Która wyglądem jest zbliżona do Safari w Afryce. Bardzo możliwe jest tam dostrzec ptaki, słonie, krokodyle i inne roślinożerne. Pokusa jest dla jednostek, które kochają egzotyczne podróże i zwierzęta.

Dla wielbicieli zwierząt wart uwagi do zobaczenia jest dodatkowo „sierociniec dla słoni”. Podczas gdy ta nazwa wskazuje, trafiają tam słoniątka, jakie zostały osierocone przez swoich rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z takiej niewoli jak w cyrku. Jest tam kilkadziesiąt słoniowatych. Dziennie odbywają wędrówki przez okoliczne wioski, Żyją na wolności, i to pewno sprawia największe wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Żeby odwiedzić Sri lankę, trzeba w pierwszej kolejności przejść stosowne szczepienia takie jak:

– Japońskie zapalenie mózgu
– Dur brzuszny
– Zapalenie wątroby typu A i B
– Błonica/Odra/Tężec/Różyczka/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Ponadto realizuje się jeszcze szczepienie przeciwko żółtej gorączce, jednak w tych stronach nie występuje ona, lecz wymagana jest w specyfikacji. Wypada pamiętać także o w pełni wyposażonej apteczce, która jest niezbędna przy każdym wypadzie za granicę.

Sprawdź także:

Sri lanka e visa

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *