Wypełnij wniosek online

Wypełnij formularz ze swoimi danymi personalnymi odnośnie pobytu

Dokonaj płatności


Dokonaj wpłaty wadium na odpowiednie konto bankowe

Odbierz pocztą email decyzje

Odbierz decyzję odnośnie pobytu poprzez adres email.

Jak uzyskać australijską e wizę?

W jaki sposób otrzymać wizę do Australii dla obywatela USA?
Australia to kraj znajdujący się na niejednej przygodowej liście. Ze względu na swój dystans, a także mnóstwo niezwykłych oraz wspaniałych miejsc w dalszym ciągu jest celem dla turystów z całego świata. Zwiedzenie Sydney Opera House, zabawa z kangurami lub odwiedzanie Tasmanii bądź legendarnych diabłów tasmańskich, dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć.

Jeżeli już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy nabyć bilet lotniczy i wybrać się na ten nieprzeciętny kontynent, który jednocześnie jest także państwem, powinniśmy mieć na uwadze, że żeby mieć szansę przekroczenia australijskiej granicy, musimy otrzymać na to pozwolenie.

W związku z czym, potrzebnym jest wysłanie aplikacji wizowej do ambasady australijskiej. Na szczęście, jak się okazuje, nie jest to bardzo trudna czynność toteż wniosek wizowy możemy przesłać internetowo. Jak prędko otrzymamy wizę, zależeć będzie od tego, w jakim celu się tam wybieramy. Jeżeli jesteśmy obywatelami Ameryki i marzymy o tym, by zwiedzić tak daleki kontynent, to będzie nam do tego konieczna e wiza do Australii. Tego typu wiza wydawana jest na termin 90 dni oraz zdołamy ją wykorzystać maksymalnie przez dwanaście miesięcy od czasu jej uzyskania.

Jeżeli zapragniemy, żeby podróżować do Australii na jakiś czas w celach zarobkowych, wówczas naturalnie mamy taką możliwość. Mieć na uwadze jednak trzeba, że wiza do rozpoczęcia pracy tymczasowej wydawana jest podobnie jak wiza turystyczna, na okres 90 dni, a jej właściciel ma w tym przypadku najwięcej 90 dni od momentu wydania wizy, żeby wjechać na terytorium Australii.

Osoby, które uzyskały propozycję pracy na terenie Australii w ramach umowy na przykład na czas 3 lat, to australijska wiza jest w stanie być im nadana jedynie na podstawie zezwolenia wydanego za pośrednictwem ambasady Australii, natomiast wnioskującym powinna być strona zapraszająca, czyli nadchodzący pracodawca, który będzie dawał nam posadę. Na tej podstawie wiza zostaje przyznana na czas trwania umowy o pracę.

Źródło:
australian visa for us citizens.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *