Wypełnij wniosek online

Wypełnij formularz ze swoimi danymi personalnymi odnośnie pobytu

Dokonaj płatności


Dokonaj wpłaty wadium na odpowiednie konto bankowe

Odbierz pocztą email decyzje

Odbierz decyzję odnośnie pobytu poprzez adres email.

Czy do Kanady potrzebna jest wiza?

Jak najszybciej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wiz od obywateli Rzeczypospolitej już od marca – 2008 r. Uchwałę o przyjeździe do kraju i długości pobytu podejmuje urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

Praktycznie, dostając się do Kanady lotniczą drogą powinniśmy posiadać bieżącą eTA, inaczej elektroniczną awizację podróży. Jest to swoisty model dowodu, który technicznie rzecz biorąc nie jest wizą, jakkolwiek pełni pokrewną funkcję.

Jak zdobyć wizę eTA Kanada?

Nic prostszego! Wystarczy wejść na stronę portalu kanadyjskiej ambasady oraz dorzucić dobry wniosek. Bez wątpienia, jest on przystępny w dwóch językach – francuskim oraz angielskim, bo to właśnie one są obowiązujące na terenie Kanady. Następnie, wystarczające jest zapłacić relatywnie nieznaczną opłatę, czyli siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W czasie trzech dni, zostanie podjęta decyzja, odnośnie nadania eTA. Aktualna jest od razu oraz nie ma wymogu drukowania jej.

Jeżeli jednak się zastanawiamy jak zrealizować wniosek o eTA Kanada, najlepiej powierzyć będzie to zadanie profesjonalistom. Istnieją agencje pośrednictwa wizowego, które zdołają wyręczyć nas w otrzymaniu pożądanych dokumentów. To odpowiednie rozwiązanie na rzecz tych, którzy nie znają na tyle prawidłowo języka francuskiego lub angielskiego, tak aby pewnie kompletować potrzebny formularz. Dużo jednostek zastanawia się nad eTA Kanada, w jaki sposób sfinalizować wniosek, jednak nie jest to wymagające zadanie, jeżeli się zna języki. Wniosek kreuje się online, bez wychodzenia z domu. Jest to niezwykle praktyczne podejście. Kontakt z profesjonalistami wesprze w rozjaśnieniu wszelakich obiekcji a także niedopowiedzeń.

W jaki sposób funkcjonuje eTA?

Elektroniczna awizacja ważna jest przez 5 lat od okresu przekazania czy też do końca obowiązywania paszportu, do którego była przypisana.

Można przebywać dzięki niej w celach turystycznych czy też w tranzycie. Na takim wariantu pozwolenia jest dozwolone żyć w Kanadzie maksymalnie sześć miesięcy. O ile wymagamy więcej czasu, to konieczne jest szczególne dopuszczenie od odpowiednich urzędników.

Powinno się również zaznaczyć, że dostając się do Kanady drogą morską albo lądową, eTA nie jest wymagana.

Dowiedz się więcej:

canada viza

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *